porady prawne on-line

ROZWÓD
ALIMENTY
PODZIAŁ MAJĄTKU
» ROZWÓD A DZIECI
WZORY DOKUMENTÓW
PORADY PRAWNE

porady prawne on-line

Nasz zespół to fachowcy z różnych dziedzin prawa z długoletnim doświadczeniem. Nie czekaj i zamów bezpłatną wycenę porady prawnej.

ARTYKUŁY

Pozbawienie władzy rodzicielskiej

Każdemu z nas władza rodzicielska kojarzy się zawsze z rodzicami dziecka, nawet tymi, którzy nie mieszkają razem, nie sprawują więc jej wspólnie, jednocześnie i w identycznym zakresie. I słusznie, bo taki jest wzór poprawnych stosunków między rodzicami i dzieckiem. Prawo przewiduje jednak sytuacje, w których trzeba, bądź można, z uwagi na dobro małoletnich dzieci, dokonać ograniczenia tej władzy.

Więcej

Autor/źródło: Zespół Serwisu MultiPrawo.pl     Kategoria: Prawo rodzinne

Prawa i obowiązki rodziców zastępczych

Każde dziecko chciałoby mieć rodziców, którzy zapewniliby mu możliwość wychowywania się w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Niestety nie zawsze rodzice naturalni są w stanie podołać swoim obowiązkom, jakie mają w stosunku do swych dzieci. Dzieciom pozbawionym więc całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej (ale nie władzy rodzicielskiej!) państwo zapewnia opiekę i wychowanie w rodzinie zastępczej. Rodzina zastępcza stanowi alternatywę dla domów dziecka, ma zapewnić maluchom jak najwięcej ciepła i uczuć, a więc w swym założeniu jak najbardziej odpowiadać rodzinie naturalnej.

Więcej

Autor/źródło: Zespół Serwisu MultiPrawo.pl     Kategoria: Prawo rodzinne


  • Jesteśmy do twojej dyspozycji od poniedziałku do piatku w godzinach od 8.00 do 18.00 Infolinia: 602-858-355.